ما را در گوگل محبوب کنید
آگهی

تازه ترین فیلم ها و سریال ها

آرشیو فیلم ها
به کانال تلگرام فیلم تری مووی بپیوندید!

نکاتی در مورد خرید کابل های اترنت

یکشنبه 12 دي 1395 فیلم تری مووی 30 بازدید

نکاتی در مورد خرید کابل های اترنت 

کابل های اترنت بخش کلیدی از تجربه کارهای شبکه چه در خانه و چه در بیرون خانه می شود ، اما تعداد کمی از افراد تفاوت بین این نوع کابل ها و نوع استفاده آنها را می دانند . ما به شما نکاتی را در مورد این کابل ها می گوییم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را در مورد خرید این نوع کابل ها بگیرید .

2

نام تجاری (Cat)  برای کابل های اترنت به کار می رود که می شود مهمترین عامل در خرید این نوع کابل ها همین نام تجاری ذکر شده می باشد ، که نوه این کابل ها اطلاعاتی در مورد سرعت آنها به مگاهرتز (فرکانس) به ما می دهد .
در مورد این کابل ها کلمه “Cat” ، مخفف “Category” می باشد . هنگامی که در حال خرید کابل های اترنت هستید ،  شما بهتر است که نوع Cat-5 آن یا نوع بالاتر آن را بخرید . کابل هایی با استاندارد و نوع پایین Cat در واقع کابل های اترنت نیستند و سرعت پایینی را به شما ارائه می دهند و به طور معمول برای کاربردهای تلفنی به کار می روند .


در اینجا ما به بررسی میان انواع اصلی کابل هایی که خواهید خرید می پردازیم :
•    کابل های Cat-5 سرعتی تا 100 مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و در 100 مگاهرتز عمل می کنند
•    کابل های Cat5-e سرعتی تا 1 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و در 100 مگاهرتز عمل می کنند
•    کابل های Cat-6 سرعتی تا 10 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و اگر تا طول 55 متر از کابل استفاده شود کاربر می تواند از ظرفیت کامل کابل استفاده کند و اگر متراژ کابل از 55 متر تجاوز کند ظرفیت استفاده کم شده و در نهایت می توان کابلی به طول 100 متر را برای استفاده قرار داد . این کابل ها در 250 مگاهرتز عمل می کنند .

•    کابل های Cat6-e سرعتی تا 10 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و محدودیتی استفاده در طوا را ندارند و در 500 مگاهرتز عمل می کنند .
شاید شما به دنبال این هستید که کدام نوع از کابل ها برای شما مفید می باشند . برای امتحان آنها روشی ساده وجود دارد ، اجرای تست سرعت برای ارزیابی سرعت اتصال شما یا سوال کردن از ISP خودتان که ببینید بیشترین سرعتی که ارائه می دهد چیست .

برای مثال ، اگر سرعت اتصال شما به 1 مگابایت محدود شده است ، دلیلی ندارد که شما مدلی جدید تر و یا بالاتر از یک کابل Cat-5 را خریداری کنید . در واقع ، کابل نوع Cat-5e به اندازه کافی برای استفاده اینترنتی مصرف کننده ها مناسب می باشند ، اما برای مدارس و شغل هایی که شبکه سریعتری دارند باید سرمایه گذاری بیشتری برای کابل کشی آنها انجام داد زیرا این کار ارزش سرمایه گذاری دارد .

محافظ ها و پوشش ها

3

دو شکل از حفاظت برای کابل های اترنت وجود دارد : محافظ ها و پوشش ها .
محافظ ها یک شکل از حفاظت هستند که در داخل کابل ها وجود دارند که مانع از افت و تداخل سیگنال ها می شوند و این مسأله بسیار مهم است زیرا ممکن است این کابل ها در جایی قرار بگیرند که تعدد کابل های مختلف در آن زیاد باشد .

پوشش ها همان بدنه کابل ها می باشند . این پوشش ها برای این می باشد که کابل ها در هنگامی که به اطراف خانه کابل کشی می شوند سالم بمانند و در آن مسیرها صدمه نبینند . هر چه پوشش کابل قوی تر باشد مقاومت آن بیشتر می باشد و کمتر خم شده یا می شکند . بیشتر کابل های مصرفی از پوشش PVC استفاده می کنند ، که این پوشش خوب می باشد اما سعی کنید در استفاده از کابل هایی با کیفیت پایین دوری کنید چون آنها به راحتی پاره و یا شکسته می شوند .

خرید کابل های اترنت با طول های متفاوت

4

اندازه های کابل های اترنت متفاوت بوده وبیشترین طول آن به 100 می رسد (البته بدون استفاده از repeater ها) . از من به شما نصیحت کابلی کمتر از 3 متر خریداری نکنید .

همیشه سعی کنید طول کابلی که خریداری می کنید کمی بیشتر از آنچه نیاز دارید باشد . به این دلیل که شما ممکن است به دلیلی قسمتی از مسیررا دو بار کابل کشی کنید یا شاید بخواهید بعداً رایانه تان را به جای دیگری منتقل کنید . کمی بیشتر خرج کردن برای کمی اندازه بیشتر بسیار بهتر بوده و در وقت خود صرفه جویی می کنید و اعصاب خود را از اینکه اندازه کابل کم آمده خورد نمی کنید .

از کجا بخریم
در نهایت به این می رسیم که از کجا کابل خود را خریداری کنید .
مهم نیست از کدام فروشگاه اینترنتی آنرا خریداری می کنید ، آسارایان یا هر فروشگاه اینترنتی دیگر می توانند برای خرید کابل مناسب باشند .اما خرید آن از بازار و آن هم به صورت اینکه به بازار رفته و آنرا خریداری کنید کار اشتباهی است به این دلیل که قیمت آن بسیار برای شما گران تمام می شود و اگر می توانید که چند روز برای رسیدن کابلی که از اینترنت خریدای کرده اید صبر کنید بهتر از آن است که آنرا گران بخرید . خرید آنلاین به شما اجازه می دهد تا دقیق تر به بررسی مشخصات آن پرداخته و حتی نقد خریداران را در مورد کابل مورد نظر خود بخوانید تا متوجه شوید کدام مدل از کابل ها کیفیت پایین و کدام یک از آنها کیفیت بالایی دارند .

نتیجه گیری
کابل های اترنت بخش جدایی ناپذیر از هر شبکه ای است ، چه شبکه خانگی و چه شبکه ای که استفاده شغلی و تجاری دارد . اکثر افرادی که کابل های اترنت خریداری می کنند در مورد آنها چیزی نمی دانند ، هر چند ما امیدواریم که این مقاله کمک شایانی به آن دسته افراد بکند تا اطلاعاتی که در مورد این نوع کابل ها احتیاج دارند را بدانند و بتوانند بهترین تصمیم را برای خرید آنها بگیرند .
اگر ما نکته ای را از قلم انداختیم و یا اگر مایلید نکته ای را به آن اضافه کنید و یا کمکی در مورد این نوع کابل ها می خواهید ، کافی است ما را در بخش نظرات در جریان بگذارید .